#9Concession contractvote not published yet
28 august 2025

HCL 447/2025

0

Amends Concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați — the contract under which an outside operator runs something the city owns. Concessions run for decades, so their amendments are where the real terms move.

39,34 m²Amends HCL 447Concession contract
Who appears
Area39,34 m² · 9,12 m²
AmendsHCL 447/2025 · HCL 473/28.07.2022 · HCL 29/25.02.2010
Official title

Concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, Str. Ionel Fernic nr. 4A, sc. 1, et. 1, ap. 12, lot 1

What it provides
  • – (1) Se aprobă concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, S tr.
The decision’s full text

Art. 1 – (1) Se aprobă concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, S tr. Ionel Fernic nr. 4A, sc. 1, et. 1, ap. 12, lot 1, cu suprafață exclusivă de 39,34 mp și suprafață de 9,12 mp reprezentând cota parte indiviză din suprafața în folosință comună totală a imobilului, proprietate privată a Municipiului Galați, doamnei Dr. Dumitroaiei Mihaela în calitate de reprezentant al ECHO MED DOT SRL. (2) Spațiul este individualizat în Anex a care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Art. 2 – Contractul de concesiune se încheie respectând modelul cadru al contractului de concesiune aprobat prin Ordinul nr. 946/2004, emis de Ministerul Sănătății și de Ministerul Administrației și Internelor. Art. 3 – Durata concesionării este de 30 de ani și 8 luni, începând cu data de 01.10.2025. Art. 4 – Primarul Municipiului Galați se împuternicește cu ducerea la îndeplinire a prevederilor acestei hotărâri. Art. 5 – Secretarul General al Municipiului Galați va asigura transmiterea și publicitatea prezentei hotărâri. Președinte de ședință, Contrasemnează, Secretar General, Anexa la HCL 447/28.08.2025 Președinte de ședință, Daniela-Simona Vreme

Sourcesha256 70d13cd135e19089
Discussion
Comments are not open yet. You can write through the contact form in the footer.