Changes Spitalul Clinic de Recuperare Iasi paid by residents or businesses. Figure: 25 lei. The full schedule is in the annexes.
Who appearsAprobarea inchirierii prin licitatie publica a unor spatii situate in incinta cladirii avand nr. cadastral 147925 - C1 a Spitalului Clinic de Recuperare Iasi, din str. Str. Pantelimon Halipa nr. 14 aflata in proprietatea publica a Municipiului Iasi, in vederea montarii unor automate cu diverse produse alimentare
What it provides- A) Se aproba inchirierea prin licitatie publica a unor spatii situate in incinta cladirii avand nr. cadastral 147925 - C1 a Spitalului Clinic de Recuperare Iasi, din Str. Pantelimon Halipa nr. 14, aflata in proprietatea publica a Municipiului Iasi, respectiv: - 6 mp – Parter, zona Triaj - 3 mp – Parter, zona hol acces.
- Art.4 Copie după prezenta hotărâre va fi comunicată catre: Instituția Prefectului Județului Iași; Primarul Municipiului Iași , Directia Evidenta Patrimoniu Public si Privat; Directia Generala Economica si Finante Publice Locale; Spitalul Clinic de Recuperare Iasi.
The decision’s full text
Art.1 a) Se aproba inchirierea prin licitatie publica a unor spatii situate in incinta cladirii avand nr. cadastral 147925 - C1 a Spitalului Clinic de Recuperare Iasi, din Str. Pantelimon Halipa nr. 14, aflata in proprietatea publica a Municipiului Iasi, respectiv: - 6 mp – Parter, zona Triaj - 3 mp – Parter, zona hol acces catre Corp N - 9 mp - Parter, zona ce face legatura intre corp A – zona ascensoarelor, corp D – zona de iesire din filtru si vestiare pacienti, corp I – hidroterapie, corp L – zona laboratorului de imagistica medicala, corp C – vestiare si corp H – sectia de recuperare neuromotorie. b) Spatiile enumerate la alin. a) se inchiriaza in vederea montarii unor automate cu diverse produse alimentare. c) Durata inchirierii va fi de 3 ani de la data incheierii contractului de inchiriere. d) Pretul minim oferit de participantii la licitatie va fi de 25 lei/mp, in conformitate cu prevederile Anexei 11.1 a HCL nr. 373/2024 privind adoptarea taxelor si impozitelor si a altor sume care se fac venit al bugetului local in anul 2025. 3 / 3 la H.C.L. nr. 109 din 27 martie 2025 Art.2 a) In vederea punerii in aplicare a prevederilor art. 1 al prezentei hotarari si a semnarii contractului de inchiriere, conform Codului administrativ, se mandateaza titularul dreptului de administrare a imobilului avand CF 147925 UAT Iasi sa intocmeasca documentatia de atribuire, sa organizeze licitatia publica cu respectarea prevederilor OUG nr. 57/2019 si sa semneze contractual de inchiriere. b) Documentația de atribuire va cuprinde: Caietul de sarcini, criteriile de selecție, criteriile de atribuire, fișa de date a procedurii, contractul-cadru conținând clauze contractuale obligatorii, formulare și modele de documente, și alte informații necesare pentru a asigura ofertantului o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de licitație. c) Contractul-cadru avand ca parti autoritatea contractanta, respectiv Spitalul Clinic de Recuperare Iasi, si adjudecatarul licitatiei este cuprins in Anexa 1, ce face parte integranta din prezenta hotarare. Acesta poate fi completat de catre Spitalul Clinic de Recuperare Iasi cu clauze specifice pentru buna desfasurare a activitatilor sale. d) Comisia de evaluare se va constitui in conformitate cu art.338 al OUG 57/2019, la propunerea autoritatii contractante, prin dispozitie a Primarului Municipiului Iasi. Din comisie vor face parte obligatoriu doi reprezentanti din cadrul aparatului de specialitate al Primarului Municipiului Iasi. Art.3 Spitalul Clinic de Recuperare Iasi va vira lunar catre bugetul local 50% din sumele încasate din închirierea spatiilor nominalizate la art.1. Art.4 Copie după prezenta hotărâre va fi comunicată catre: Instituția Prefectului Județului Iași; Primarul Municipiului Iași , Directia Evidenta Patrimoniu Public si Privat; Directia Generala Economica si Finante Publice Locale; Spitalul Clinic de Recuperare Iasi. Art.5 Punerea în aplicare a prevederilor prezentei hotărâri va fi asigurată intotdeauna cu respectarea cadrului legal incident de către Spitalul Clinic de Recuperare Iasi si Directia Generala Economica si Finante Publice Iasi. Art.6 Aducerea la cunoștința publică a prezentei hotărâri va fi asigurată de către Centrul de Informații pentru Cetățeni. PRESEDINTE DE SEDINTA, Contrasemnează pentru legalitate, Consilier local, Secretar General, Petru-Eduard Boz Denisa-Liliana Ionașcu Nr. 109 din 27 martie 2025 Total consilieri locali 27 Prezen ți 23 Pentru 23 Împotrivă 0 Ab țineri 0
, privind aprobarea închirierii prin licitație publică a unor spații situate în incinta clădirii având nr. cadastral 147925 - C1 a Spitalului Clinic de Recuperare Iași, din str. Pant elimon Halipa nr.Sourcesha256 5bdda3b852f5f291…