Modifică Concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați — contractul prin care un operator din afară exploatează un bun al orașului. Concesiunile țin zeci de ani, iar actele adiționale sunt locul unde se mișcă termenii reali.
Cine apareConcesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, Str. Ionel Fernic nr. 4A, sc. 1, et. 1, ap. 12, lot 1
Ce dispune- – (1) Se aprobă concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, S tr.
Textul integral al hotărârii
Art. 1 – (1) Se aprobă concesionarea, fără licitație publică, a cotei părți de 1/2 din spațiul medical U12, situat în Galați, S tr. Ionel Fernic nr. 4A, sc. 1, et. 1, ap. 12, lot 1, cu suprafață exclusivă de 39,34 mp și suprafață de 9,12 mp reprezentând cota parte indiviză din suprafața în folosință comună totală a imobilului, proprietate privată a Municipiului Galați, doamnei Dr. Dumitroaiei Mihaela în calitate de reprezentant al ECHO MED DOT SRL. (2) Spațiul este individualizat în Anex a care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Art. 2 – Contractul de concesiune se încheie respectând modelul cadru al contractului de concesiune aprobat prin Ordinul nr. 946/2004, emis de Ministerul Sănătății și de Ministerul Administrației și Internelor. Art. 3 – Durata concesionării este de 30 de ani și 8 luni, începând cu data de 01.10.2025. Art. 4 – Primarul Municipiului Galați se împuternicește cu ducerea la îndeplinire a prevederilor acestei hotărâri. Art. 5 – Secretarul General al Municipiului Galați va asigura transmiterea și publicitatea prezentei hotărâri. Președinte de ședință, Contrasemnează, Secretar General, Anexa la HCL 447/28.08.2025 Președinte de ședință, Daniela-Simona Vreme